Üniversitemiz GETAT Öğrenci Topluluğu’ndan Hipnoz Eğitimi Konferansı

Kas 12

Ülkemizin alanında ilk ve tek öğrenci topluluğu olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) öğrenci topluluğu, düzenlediği “Hipnoz Eğitimi” başlıklı konferansla 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’ndaki ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve 300’den fazla öğrencimizin katıldığı programın açılışında konuşan, GETAT Topluluk Başkanı Yaşar Nurullah, Topluluğun amaçlarına değinerek, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının merdiven altından çıkarılmasının önemine vurgu yaptı. Bu uygulamaların sadece doktorlar ve sağlık çalışanları tarafından yapılması gerektiğini belirten Yaşar Nurullah, bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olma sürecinin, öğrencilik hayatından başlamasının şart olduğunu söyledi. Amaçlarının; "Entegratif Tıbbın" önemini anlamak ve anlatmak, aynı zamanda Holistik bakış açısıyla hastalara yaklaşmak olduğunu dile getiren Topluluk Başkanı, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmasının sonrasında sunumunu yapmak üzere kürsüye davet edilen Sertifikalı Hipnoz Eğitmeni Dr. Mehmet Karav, Hipnoterapi’nin bilimsel temellerinden ve tıptaki öneminden bahsetti.   Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bu uygulamayı tamamlayıcı bir tedavi olarak kabul ettiğini söyleyen Mehmet Karav, Hipnoterapi’nin dünyada ve ülkemizde sağlık alanında birçok doktor tarafından uygulandığını ifade etti. Davetli konuşmacı, bir katılımcıyla hipnoz uygulaması da gerçekleştirdi.

Program, soru-cevap ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.