Akçakoca Yerleşkemizde TÜBİTAK Destekleri ve Proje Hazırlama Süreçleri Anlatıldı

Haz 16

Düzce Teknoloji Transfer Ofisi Araştırma Destek Programları Birimi'nden Uzman Armağan Yardımcı, Üniversitemiz Akçakoca Yerleşkesi’nde görev yapan akademisyenlerimiz ile birebir toplantılar gerçekleştirerek TÜBİTAK destekleri ve proje hazırlama süreçleri ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

Öğretim elemanlarımızın uzmanlık ve çalışma alanlarına yönelik proje desteklerinin ön plana çıktığı toplantılarda akademisyenlerimiz, konu hakkında merak ettikleri tüm detayları öğrenme imkanı elde etti.

Toplantı esnasında akademisyenlerimizin ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Armağan Yardımcı, Üniversitemiz genelinde Akademik Katalog hazırlanması sürecinin başladığını ifade ederek öğretim elemanlarının tüm akademik çalışmalarının Düzce TTO için çok değerli olduğunu söyledi. Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin başarılı, nitelikli çalışmaları ve araştırmalarının projeler ekseninde ülkemiz için değere dönüşmesini amaçladıklarına vurgu yapan Yardımcı, bu süreçte öğretim elemanlarımıza teknik destek vermek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda görüşlerini dile getiren Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Armağan Yardımcı'ya Yüksekokulumuza gerçekleştirdiği ziyaret dolayısıyla teşekkür etti. Düzce Teknopark’ın ve Düzce TTO’nun çalışmalarını önemsediklerini belirten Faikoğlu, yapılan çalışmaların bölgemiz ve ülkemiz için ciddi katma değer oluşturduğuna dikkat çekti. Akademisyenlerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda çok başarılı çalışmalara imza attıklarını dillendiren Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Düzce TTO'nun Yerleşkemizde gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarının, bilgi birikiminin projelendirilebilmesi açısından önemli ve değerli olduğunu belirterek sözlerine son verdi.

Bilgilendirme toplantısı, Yüksekokul Toplantı Salonu’nda yapılan genel durum değerlendirmesinin ardından sona erdi.