Konuk Öğretim Üyesi Üniversitemiz Mensuplarıyla Çalışma ve Deneyimlerini Paylaştı

Nis 20

Northumbria Üniversitesi (Newcastle, Birleşik Krallık) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmed Bouridane, TÜBİTAK Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Tutkun’un davetlisi olarak Üniversitemizi ziyaret etti.

Hazırlanan program çerçevesinde Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi bünyesinde öğretim elemanı ve öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Ahmed Bouridane, bir dizi etkinlikte bulundu. Sunu tarzında interaktif olarak gerçekleşen etkinliklerde, etkili araştırma stratejileri için sinerji oluşturma, bilgi güvenliğinde dijital stenografinin önemi ve kanser teşhisinde sayısal görüntü işleme gibi çalışma konuları ve uygulamaları ele alındı.

Konuk bilim insanı Prof. Dr. Ahmed Bouridane, program kapsamında; Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nedim Tutkun ve Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Taşpınar ile birlikte, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur’u ziyaret etti. Ziyarette, Prof. Dr. Ahmed Bouridane’ye başarılı çalışmaları için Prof. Dr. İlyas Uygur ve Prof. Dr. Nedim Tutkun tarafından kendisine teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulunuldu.