Düzce Teknoloji Zirvesinin İkinci Gününde “Teknolojide Yerli ve Milli Olmak” ile “Blockchain” Konuşuldu

Eki 23

Üniversitemiz Meraklılar Topluluğu öncülüğünde, Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Genç MÜSİAD’ın destekleri ile düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik’in konferansı ile başladı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve teknolojinin her yönüyle konuşulduğu programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

“Teknolojide Yerli ve Milli Olmak” başlıklı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı ve TÜRKSAT Teftiş Kurulu Uzmanı Adnan Çelik, dünyadaki uydu ve uzay çalışmalarının ne zaman başladığını ve Türkiye’de bu çalışmaların ne zaman gerçekleştiğini örneklerle anlattı. Ülkemizde uydu ve uzay çalışmalarının gelişimi hakkında bilgiler paylaşan davetli konuşmacı, dünyadaki gelişmeleri değerlendirerek ülkemizin uzay çalışmalarında geldiği son durumu katılımcılara aktardı. TÜRKSAT’ın neden önemli olduğunu da katılımcılarla paylaşan Adnan Çelik, tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci oturumunda ise Verisun Bilişim Ceosu Sadullah Uzun, “Blockchain” başlıklı sunumuyla öğrencilerimizle bir araya geldi. Blockchain’in Bitcoin olmadığını belirterek sözlerine başlayan Sadullah Uzun, güvenli olan bu sistemin birçok alanda dönüşüm getireceğini vurguladı. Blockchain ile dijital kimliklerin öneminin artacağını ve bununla birlikte her bilginin dijital ortama aktarılacağını dile getiren Uzun, her şeyin çok hızlı olduğu bir dünyada Blockchain’in gerekli olduğunu ifade etti.

Düzce Teknoloji Zirvesi’nin ikinci günü, davetli konuşmacılara hediyelerinin takdim edilmesiyle son buldu.