Üniversitemiz Düzce İŞ-KUR İle İş Birliği Protokolü İmzaladı

Eki 08

Üniversitemiz, Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüyle, İŞ-KUR tarafından verilen hizmetlerin Rektörlüğümüz nezdinde sunulmasıyla ilgili iş birliği protokolü imzaladı.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Acar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Koç, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Üniversitemiz Kariyer Yönetimi ve Kişisel Gelişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı ve Düzce İŞ-KUR yetkilileri katıldı.

İş birliği protokolünü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar imzalarken, Düzce İŞ-KUR adına ise İl Müdürü Ferhat Acar imzaladı.

Protokol kapsamında e-İŞKUR portalı üzerinden; iş arayanların kaydını almak ve güncellemek, iş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulamak, iş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek, işsizlik sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulamak gibi hizmetlerin yanında işgücü uyum programlarına başvuru yapmak ve takip etmek, özel sektör işvereninin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak gibi işlemler Üniversitemiz Kariyer Yönetimi ve Kişisel Gelişim Koordinatörlüğü bünyesindeki Düzce İŞ-KUR Kariyer Merkezi’nce gerçekleştirilecek.