UMAS’17’de Mühendislik Alanındaki Tüm Gelişmeler ve Yenilikler Paylaşıldı

Eyl 14

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu, ikinci günde farklı mühendislik alanlarına yönelik gerçekleştirilen oturumlarla devam etti.

Üniversitemiz Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki farklı salonlarda düzenlenen oturumlarda;   tıbbi cihazlar, elektrik makineleri, yenilenebilir enerji kaynakları, enerji yönetimi, kompozit malzemeler, otomotiv teknolojileri,  yapay zekâ, mimarlık ve inşaat teknolojileri, tasarım ve üretim yöntemleri ile orman endüstrisi gibi mühendislik alanlarıyla ilgili bilimsel sunumlar gerçekleştirildi.

İlgili alanlardan kamu ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilerin katıldığı oturumlarda; mühendislik alanlarında ülkemizdeki ve dünyadaki son gelişmeler, yeni araştırma konuları, var olan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Mühendislik, inovasyon ve Ar-Ge konularında sinerji oluşturmayı da amaçlayan sempozyumda, geleceğe yön verecek teknolojiler ile ilgili önemli bilgi paylaşımlarında bulunuldu.

Konuyla ilgili üniversite ve endüstride çalışan kesimleri bir araya getiren sempozyumda, zengin içerikli tartışmalar ile mühendislik alanlarına ilişkin yeni bakış açıları geliştirildi. Yenilikçi fikirlerin teoriden uygulamaya geçirilmesine katkı sağlayan sempozyum ile ülkemizin mühendislik bilimlerinde daha da ileri seviyelere gelmesi hedeflendi.

Uluslararası Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu’nun üçüncü ve son günü, düzenlenen sosyal program ile sona erdi.