Eski Etkinlikler
İçin Tıklayınız.
ETKİNLİKLER

 


12.ULUSAL TURİZM KONGRESİ

KONGRE

30.11.2011


BASKETBOL VE VOLEYBOL BİRİNCİLİĞİMİZ

SPOR

YÜKSEKOKULUMUZ, 2011-2012 BAHAR YARIYILI FAKÜLTE ve YÜKSEKOKULLAR ARASI SPOR MÜSABAKALARINDA HEM BASKETBOL ERKEK TAKIMIMIZ HEM DE VOLEYBOL ERKEK TAKIMIMIZ ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ OLMUŞTUR.

TEBRİK EDİYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ.

VOLEYBOL BASKETBOL
Akçakoca T.İ.O.Y.O.- Fen Edebiyat Fakültesi 3 - 0 Gümüşova M.Y.O. - Akçakoca T.İ.O.Y.O. 46 - 67
Mühendislik Fakültesi - Akçakoca T.İ.O.Y.O. 0 - 3 Akçakoca T.İ.O.Y.O. - Orman Fakültesi 73 - 45
Akçakoca T.İ.O.Y.O. - Teknik Eğitim Fakültesi 3 - 2 Akçakoca T.İ.O.Y.O. - Mühendislik Fakültesi 73 - 55
Akçakoca T.İ.O.Y.O. - Kaynaşlı M.Y.O. 3 - 1 Akçakoca T.İ.O.Y.O. - Düzce M.Y.O. 74 - 63
ŞAMPİYON Akçakoca T.İ.O.Y.O. ŞAMPİYON Akçakoca T.İ.O.Y.O.

26.04.2012


İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE GİYSİ YARDIMI

YARDIM

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencilerinden Miraç YILDIRIM, Lale Gül ÇERŞİT ve Gülnur ŞEN’in girişimiyle Akçakocalı 400 ilköğretim öğrencisine LC Waikiki tarafından giysi yardımında bulunuldu. Öğrencilerimiz tarafından geliştirilen proje kapsamında, Yüksekokul Müdürlüğünün ve Üniversitemiz Rektörlüğünün de destekleriyle LC Waikiki’nin sahibi olan TEMA Grup ile iletişim sağlandı. Daha sonra, sürece Akçakoca kaymakamlığı da projeye dahil edilerek 1 ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde Akçakoca İlçesinde bulunan 17 ilköğretim okulunda Eğitim-Öğretim gören ihtiyaç sahibi 400 öğrenciye giyim eşyaları ulaştırıldı. Organizasyona öncülük eden Yüksekokulumuz öğrencilerine, İlçe Kaymakamlığı tarafından Teşekkür Belgesi ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından plaket verildi.

06.06.2011


AKÇAKOCA YERLEŞKESİ MANGAL PARTİSİNDE

GEZİ

Üniversitemizin Akçakoca’da bulunan birimleri olan Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ve Akçakoca Meslek Yüksekokulu, kurumsal ve kurumlar arası sosyalleşmenin ve dayanışmanın artırılması amacıyla birlikte mangal partisi düzenledi. Her iki birimin akademik, idari ve sözleşmeli personellerinin katıldığı mangal partisi, Akçakoca’da tarihin ve denizin birleştiği nadide mekânlarından olan Ceneviz Kalesi’nde gerçekleştirildi. 15 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirilen organizasyona her iki birimin en üst kademesinden en alt kademesine kadar yoğun katılım oldu.

15.01.2011


KÜTÜPHANESİZ KÖY OKULU KALMASIN

BAĞIŞ

“Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın” vizyonuyla harekete geçen Düzce Üniversitesi Girişimcilik Öğrenci Topluluğu 20 Ekim- 15 Kasım 2010 tarihleri arasında topladığı kitapları Tepeköy İlköğretim Okulu Kütüphanesi’ne hediye etti. Tepeköy İlkokulu öğrencileri, kitap teslim etme faaliyetine katılan topluluk öğrencileri ile sohbet etme imkânı buldu. Amaçlarının, “köy okullarının kütüphane sahibi olmasını sağlamak” olduğunu söyleyen topluluk başkanı İnci Işılay GÜMÜŞEL, kitap toplayıp okullara dağıtma faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. 17 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilen kitap teslim etme faaliyetine Tepeköy İlköğretim Müdürü Nevzat OCAK ile Girişimcilik Öğrenci Topluluğu Danışmanı Arş. Gör. İstemi ÇÖMLEKÇİ de katıldı. İlkokul müdürü Nevzat OCAK yeni girişimciler yetiştirilmesine yardımcı oldukları için topluluk üyelerine bir bir teşekkür etti.

17.12.2010


MESLEKİ BAŞARIDA KARİYER PLANLAMA SEMİNERİ

SEMİNER

Üniversitemiz Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından “Mesleki Başarıda Kariyer Planlama” konulu konferans düzenlendi. Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Sakarya Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan BAYRAKTAROĞLU konuşmacı olarak katıldı. 6 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilen ve gerek akademisyenlerin gerekse öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, kariyer planlamasının önemine ve ideal şekline değinen Serkan Hocamız, hayatından kesitler de sunarak semineri renklendirdi. Plaketi, üniversitemizin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR tarafından takdim edilen Sarkan Hocamız, katılımcıların sorularını cevaplandırarak semineri sonlandırdı.

06.12.2010


TURİZM LİSESİNE ÜNİVERSİTE GEZİSİ

GEZİ

Düzce Üniversitesi Turizm Araştırmaları Topluluğu öğrencileri tarafından, Akçakoca Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencilerine Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu gezdirildi. 6 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilen gezi kapsamında, ilk olarak, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arif GÜNGÖR’ün “Seminer” dersine katılan öğrenciler, ardından öğle yemeğini birimimiz yemekhanesinde, öğrencilerimizle birlikte yedi. Daha sonra, kantinde öğrencilerimizle birlikte çay içen lise öğrencileri, burada, üniversite öğrencileriyle sohbet etme fırsatı buldu. Okulun gezdirilmesinin ardından “Mesleki Gelişimde Kariyer Planlama” isimli seminere katılımla program son buldu.

06.12.2010


KARDEŞLİK MÜSABAKASI

SPOR

Düzce Üniversitesi Turizm Araştırmaları Topluluğu, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Akçakoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi voleybol takımı ile Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu voleybol takımını dostluk müsabakasında bir araya getirdi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirilen müsabakadan, geçtiğimiz yılın il birinciliğini ve bölge dördüncülüğünü elinde bulunduran lise temsilcileri, 3-1 galip ayrıldılar. 3 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilen müsabakada, hem üniversiteli ağabeyleriyle kaynaşma fırsatı bulan liseli gençler hem de üniversite yerel halk kaynaşmasına katkı sağlayan üniversiteli öğrenciler, karşılaşmadan memnun olarak ayrıldılar.

03.12.2010


YURT DIŞI EĞİTİM VE KARİYER FIRSATLARI KONULU SEMİNER

SEMİNER

Düzce Üniversitesi Turizm Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından koordine edilen seminer Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda gerçekleştirildi. UKLAABROAD direktörü ve KLAVİS Danışma Grubu CEO’su Bülent Peker’in konuşmacı olarak katıldığı seminer 01.12.2010 tarihinde gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde yurtdışındaki eğitim ve kariyer fırsatları anlatıldı.

01.12.2010


VEDA TOPLANTISI

EMEKLİLİK

Üniversitemizin Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda uzun yıllar emek vermiş, öğrenci yetiştirmiş olan Okutman Türkan YAMAN emekliye ayrıldı. Çalışma arkadaşları tarafından düzenlenen veda toplantısı ile uğurlanan Türkan YAMAN gördüğü sevgi ve ilgi karşısında duygulu anlar yaşadı. 24.11.2010 tarihinde gerçekleştirilen veda toplantısına gerek akademik personel gerek idari personel yoğun katılım gösterdi.

24.11.2010


KÜRESEL KRİZ VE TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI UYGULAMALARI SEMİNERİ

KONFERANS

D.Ü. Etkileşim Gelişim ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından Akçakoca Yerleşkesinde “Küresel Kriz ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları Uygulamaları” konulu seminer düzenledi. 15 Ekim 2010 tarihinde düzenlenen konferansa Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İbrahim BİLGİN konuşmacı olarak katıldı. Küresel krizin çıkış nedenlerinin ve etkilerinin yanında, finansal raporlama standartlarındaki yeniliklerin anlatıldığı seminere Akçakoca protokolü de katıldı. Seminer, Sayın İbrahim BİLGİN’in, katılımcıların sorularını cevaplandırmasıyla son buldu.

15.10.2010


YENİ TURİZMCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ

ZİYARET

Geçtiğimiz öğretim döneminde, okulumuzda okumaya hak kazanan ve bir yıl İngilizce eğitimini tamamlayıp okulumuzda öğretim görmeye başlayan yeni turizm öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi. 21.09.2010 tarihinde Yrd. Doç. Dr. Öznur BOZKURT koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilere, okuldaki işleyiş hakkında genel bilgi verildi ve okul tanıtıldı. Ayrıca, Arş. Gör. İstemi ÇÖMLEKÇİ, Arş. Gör. Süleyman AĞRAŞ ve Arş. Gör. Zeynep ASLAN’ın da öğrencilerle birebir ilgilendiği programda, öğrencilerin okulda ve Akçakoca’da karşılaşabilecekleri engelleri nasıl daha kolay aşabilecekleri ve gerektiğinde hangi birimlerden veya kişilerden yardım alabilecekleri anlatıldı. Öğrenciler, daha sonra yüksekokul müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ tarafından kabul edildi. Öğrencilerle muhabbet eden yüksekokul müdürü, öğrencilere çikolata ikramında da bulundu. Daha sonra öğrenci işleri, derslikler, konferans salonu ve yemekhane gezdirilerek program tamamlandı.

21.09.2010


OKULUMUZU YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ZİYARET

Bu yıl düzenlenen Yükseköğretim Giriş Sınavını başarılı bir şekilde geçip okulumuzda öğretim görmeye hak kazanan hazırlık sınıfı öğrencilerine Bilgilendirme ve Tanışma Toplantısı düzenlendi. 15/09/2010 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda öğrencilere, dil eğitiminin turizm eğitimi ve iş yaşantısı açısından önemi, turizm eğitimi, mezuniyet sonrası olanaklar ve okuldaki işleyiş konuları hakkında bilgi verildi. Yrd. Doç. Dr. İzzet KILINÇ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa Arş. Gör. Süleyman AĞRAŞ, Arş. Gör. İstemi ÇÖMLEKÇİ, Arş. Gör. Zeynep ASLAN ve Arş. Gör. Önder KETHÜDA da katıldı. Yrd. Doç. Dr. İzzet KILINÇ tarafından gerçekleştirilen genel bilgilendirme sunumu sonrasında öğrencilerle gruplar halinde sohbet eden araştırma görevlileri, öğrencilerin ihtiyaç halinde kendilerine ulaşabilmeleri için iletişim bilgilerini öğrencilerle paylaştı.

15.09.2010


DÜZCE MİLLETVEKİLİ YAŞAR YAKIŞ'IN ZİYARETLERİ

ZİYARET

AK Parti 23. Dönem Düzce Milletvekili Yaşar YAKIŞ, aralarında Akçakoca Kaymakamı Mehmet ÜNAL, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret ALBAYRAK da bulunduğu bir gurup Akçakoca’lıyla 10 Ağustos Salı günü Akçakoca Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nu ziyaret etti. ATİOYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ ve Akçakoca MYO Müdürü Doç Dr. Kahraman ÇATI tarafından karşılanan heyet, temelleri Akçakoca yerleşkesi içinde geçtiğimiz aylarda atılan Devlet Yurdu ve İşletme Fakültesi binaları hakkında bilgi aldılar. Konuşmasında, İşletme Fakültesinin Akçakoca’ya sağlayacağı avantajlara da değinen Yaşar YAKIŞ, sırada Akçakoca’ya doğal gaz getirmek olduğunu söyledi.

10.08.2010


TURİZM ÖĞRENCİLERİ KURULTAYINA KATILDIK

KURULTAY

Bu yıl ikincisi düzenlenen Turizm Öğrencileri Kurultayına Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulumuzu temsilen bir gurup öğrenciyle katıldık. 15 - 17 Nisan tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusunda gerçekleştirilen kurultaya 21 üniversiteden toplam 120 öğrenci katıldı. “Turizmde yabancı işgücü ve stajyer istihdamı”, “Stajyerlerin çalışma koşulları”, “Nasıl bir turizm eğitimi istiyoruz?”, “Kurultay tüzüğünün hazırlık çalışmaları” ve “Turizm sektöründe kariyer olanakları” olmak üzere belirlenen beş farklı konu başlığı için beş farklı komisyon oluşturuldu. Kurultay delegelerinin seçtiği komisyon başkanlarının gözetiminde çalışmalarını yürüten komisyon üyeleri üstte belirttiğimiz konu başlıklarıyla alakalı önerilerini sektör temsilcilerine sundular. Kurultay çalışmalarının tamamlanmasının ardından, öğrencilerimiz ve diğer kurultay delegesi öğrenciler Frig Vadisi, Seyitgazi ve Odunpazarı evlerini kapsayan bir geziye katıldılar.

16.04.2010


TURİZM PANELİNE KATILDIK

PANEL

Bu yıl 9.’su düzenlenen Turizm Paneline, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulumuz, Akademisyenler ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan bir gurup ile katıldı. 15.04.2010 tarihinde Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü tarafından “Turizm Haftası” kapsamında düzenlenen etkinlikte turizm sektörünün bugünü, geleceği ve sektör çalışanlarının durumları ele alındı. İki oturum şeklinde gerçekleşen panelde; Turizm sektöründeki etik kodlar, eğitim almış kişilerin sektörde kalma eğilimleri, stajyerlik sorunları gibi pek çok konu lisansüstü eğitim gören öğrenciler tarafından ele alındı.

15.04.2010


"GENÇ GİRİŞİMCİLİK"

KONFERANS

D.Ü. Etkileşim Gelişim ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından Akçakoca Yerleşkesinde “Genç Girişimcilik” konulu konferans düzenledi. 9 Mart 2010 tarihinde düzenlenen konferansa KOSGEB Girişimcilik Şube Müdürü Necla HALİLOĞLU konuşmacı olarak katıldı. Girişimcilik hakkında bilgilendirme ve motive etme amaçlı olan seminere, özellikle mezuniyet sonrası kendi işyerini kurmak ve kendi işini yapmak isteyen öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

09.03.2010


TANITIM TOPLANTISI

GEZİ

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Etkileşim Gelişim ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından Akçakoca’da geleneksel olarak gerçekleştirilen tanışma ve kaynaşma amaçlı mangal partisi 6 Mart 2010 cumartesi günü düzenlendi. Akçakoca’nın nadide mesire alanlarından olan Cumayeri’nde gerçekleştirilen ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterilen organizasyonda Etkileşim Gelişim ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğunun tanıtımı yapıldı ve geleceğe yönelik planları hakkında bilgi verildi. Olumsuz hava şartlarının program akışını sabote etmesine rağmen, katılımcılar çok keyifli vakit geçirdi.


06.03.2010


MASA TENİSİ TURNUVASI

SPOR

Akçakoca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 24-26 Mart tarihleri arasında düzenlenen masatenisi turnuvasında Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu çeyrek finale çıktı. Arş. Gör. Önder Kethüda, Öğr. Adil Karasu ve Öğr. Yusuf Yüksel
tarafından temsil edilen yüksekokulumuz guruplarda Ticaret Lisesi’ni ve İmam Hatip Lisesi’ni yenerek C gurubu birincisi oldu. Daha sonra Erdemir Demir Çelik’i yenerek çeyrek finale yükselen yüksekokulumuz, turnuva birincisi olan Endüstri Meslek Lisesi’ne çeyrek finalde yenilerek turnuvaya veda etti.

24.02.2010


TURİZM EĞİTİMİ SEMİNERİ

SEMİNER

24.02.2010 Çarşamba günü Akçakoca Kaymakamlığı, Belediyesi, Halk Eğitim müdürlüğü, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Düyem ve ATİOYO tarafından ortaklaşa organize edilen “Akçakoca’da Turizm Kalitesinin Artırılması ve Turizm Eğitimi” konulu seminerde Yüksekokulumuz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Arif Güngör “Turizm Eğitimi ve Akçakoca’da Turizm Hizmet Kalitesi” başlıklı bir seminer vermiştir. Seminerde Akçakoca Turizmini geliştirmek için mevcut sorunlar ve çözüm önerileri üzerine açıklamalar yer almıştır.

24.02.2010


EMITT FUARINA GİDİLDİ.

GEZİ

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri 11-14 Şubat 2010 tarihleri arasında 60 Farklı ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 3.500 temsilcinin katılımıyla Beylikdüzü/İstanbul TUYAP kongre merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nı (EMİTT) 60 öğrenci ve 5 akademisyenden oluşan bir gurup ile ziyaret etti.

Fuarda yabancı ülkelerden gelen katılımcıların her biri kendi turizm varlıkları ve kültürleri hakkında bilgiler verdiler. Ayrıca, Ülkemizin 81 ilinden gelen katılımcılar açtıkları stantlarda yöresel ürünleri ve doğal güzellikleri tanıttılar.

Öğrencilerimiz, fuara katılan otel ve turizm seyahat acenta temsilcileri ile tanışma fırsatı bularak hem okulumuzu tanıttılar hem de sektör hakkında bilgi alarak kişisel gelişimlerine katkı sağladılar.

13.02.2010


"TÜRKİYE'DE ve DÜNYADA YÜKSEKOKULLARDA SON GELİŞMELER"

KONFERANS

Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İ.İ.B.F) Dekanı Prof. Dr. Engin YILDIRIM yerleşkemiz konferans salonunda “Türkiye’de ve Dünyada Yüksekokullarda Son Gelişmeler” isimli seminer verdi. 21 Aralık 2009’da gerçekleştirilen ve akademisyenlerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri seminerde Prof. Dr. Engin YILDIRIM gelen soruları cevapladı.

21.12.2009