Nanjing Normal Üniversitesi Uluslararası Çin Çalışmaları Koleji’nden Üniversitemize İkinci Ziyaret

Eki 17

Nanjing Normal Üniversitesi Uluslararası Çin Çalışmaları Koleji yetkilileri ikili ilişkilerin geliştirmek ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Üniversitemizi ikinci kez ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret eden heyette; Nanjing Normal Üniversitesi Uluslararası Çin Çalışmaları Koleji Dekanı Prof. Dr. Qian Yulian, Çin Dili ve Edebiyatı Okulu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Liu Zhiquan ve Dış İlişkiler Direktörü Mr. Zhang Wei yer aldı.

Ziyarete; Üniversitemizden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şen, Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Mehmet Mert Kaleci ile Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan Arş Gör. İsmigül Cantürk ve Arş Gör. Tuğba Akgür de katıldı.

Rektörümüzle bir görüşme gerçekleştiren Çinli heyet, daha sonra çalışma toplantısında Üniversitemiz yetkilileri ile bir araya geldi. Toplantıda; Üniversitemizde açılması planlanan Çince Mütercim Tercümanlık Bölümü konusunda destek ve görüş alışverişinde bulunuldu. Karşılıklı imzalanacak protokolle Üniversitemize öğretim elemanı görevlendirilmesi, orta ve uzun vadede de Üniversitemiz öğrencilerinin Çin’e eğitim için gönderilmesi konuları da toplantı gündeminde yer aldı.