İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda Madalya Kazanan Öğretim Üyelerimiz Rektörümüzle Buluştu

Eyl 27

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na (ISIF’19) katılarak 3 madalya kazanma başarısı gösteren öğretim üyelerimiz Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya geldi.

Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Düzce Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin, öğretim üyelerimiz ve Düzce Teknopark yetkilileri katıldı.

ISIF’19’da 1 altın ve 2 bronz olmak üzere toplamda 3 madalya kazanarak önemli bir başarının sahibi olan öğretim üyelerimizi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda kabul eden Rektörümüz, kendilerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. ISIF 2017 ‘de de Üniversitemizin önemli başarılar kazandığını ifade eden Rektörümüz, patent alan çalışmaların ticarileştirme boyutunun önemi üzerinde durdu.

ISIF’19’da Üniversitemizden Emrah Yılmaz ve Hakan Arslan’ın “POLYURETHANE FILLED COMPOSITE PANEL WITH AGRICULTURAL WASTE ADDITIVE” başlıklı çalışması altın madalya; Ayhan Tozluoğlu, Bayram Poyraz ve Zeki Candan’ın “MICRO CELLULOSE AND NANOCELLULOSE FROM KRAFT DOUGH WITH ENZYMATIC PRE-PROCESSING” adlı çalışması bronz, Hüsnü Gerengi, Ertuğrul Kaya ve Moses Monday Solomon’un “ECOLOGİCAL CORROSION INHIBITOR EFFECTIVE IN CONCENTRATED ACID ENVIRONMENTS” başlıklı çalışması yine bronz madalya ödülüne layık görüldü.

Katma değerli çalışmaları hakkında Rektörümüzü bilgilendiren öğretim üyelerimize; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından ödülleri takdim edildi.