Üniversitemiz, Düzce Organize Sanayi Bölgesi ve Düzce İl Müftülüğü ile Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı

Oca 10

Üniversitemiz, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü ile lisansüstü eğitim konusunda işbirliği yapılmasına ilişkin protokol imzaladı.

Düzce Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Ertuğrul ve Düzce İl Müftüsü Selami Emen ile basın mensupları katıldı.

Üniversitemiz ile Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasındaki protokol; Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu tarafından imzalandı.

Protokol, Düzce Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firma çalışanları ile Üniversitemiz Enstitüleri tarafından verilecek lisansüstü eğitimin yürütülmesine ilişkin esasları ve her iki taraf arasındaki yükümlülükleri kapsıyor. Protokol ile Düzce Organize Sanayi Bölgesindeki firmalarda çalışanlar, belirlenen asgari giriş koşulları ve kontenjanlar çerçevesinde Üniversitemizin; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim görebilecek.

Bir diğer işbirliği protokolü ise Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Düzce İl Müftülüğü arasında gerçekleştirildi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından imzalanan protokol ile Düzce İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan personeller, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim görme imkanı elde etti. Belirlenen giriş koşulları ve kontenjanlar dahilinde Düzce İl Müftülüğü personelleri, Temel İslam Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı ve Temel İslam Bilimleri Tezsiz Yüksek Lisans İkinci Öğretim Programı’nda lisansüstü eğitim görebilecek.

Bölgesel kalkınma alanında öncü olan Üniversitemiz, imzaladığı işbirliği protokolleri ile özel sektör ve kamu kurumlarında çalışanların lisansüstü eğitim görmelerine ve alanlarıyla ilgili uzmanlaşmalarına olanak sağlıyor.