Liseli Gençler Üniversitemizi Ziyaret Etti

Kas 13

Düzce’de bulunan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yükseköğretim ve kampüs yaşamı hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Üniversitemizi ziyaret etti.

Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin İnce Çınar ile Elektrik Elektronik Bölümü öğretmenleri Müjdat Keten ve Hasan Sayeban rehberlik ettiler.

İlk olarak Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’ni ziyaret eden öğrencilere, Fakülte derslikleri ve laboratuvarları hakkında bilgiler verildi. Laboratuvarlarda, Üniversitemiz öğrencilerinin yaptıkları prototip çalışmalarını inceleyen öğrenciler, merak ettikleri konuları Üniversitemiz yetkililerinden öğrenme imkanı elde ettiler.

Misafir öğrencilerin bir sonraki durağı Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi oldu. Fakülte Sekreteri Yunus Emre Şen tarafından karşılanan öğrencilere Fakültemiz hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Teknoloji Fakültesi’ndeki laboratuvarları da inceleyen öğrenciler, kampüs gezisinin ardından ziyaretlerini tamamladı.