Enstitü Öğrenci Alımları Hk.

Tem 24

Nitelikli ön lisans ve lisans eğitiminin yanında lisansüstü eğitim alanında da başarıyla akademik faaliyetlerini sürdüren Üniversitemizde, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için yüksek lisans ve doktora programlarına başvurular başladı.

 

Eğitim ve araştırmalarıyla uluslararası düzeyde saygın ve tercih edilen; yeni ufuklar açan, değişen dünya koşullarında erdemli bilim adamı ve araştırmacıları yetiştirmeyi misyon edinen Üniversitemiz; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve yeni kurulan Güzel Sanatlar Enstitüsü ile birlikte lisansüstü eğitim alanında hızla büyümeye devam ediyor.

 

Enstitülerimizden Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü, 31 Temmuz 2017 – 11 Ağustos 2017 tarihleri arasında lisansüstü eğitim başvurularını online olarak kabul edecek. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının yüksek lisans ve doktora başvuruları  da yine 17 Temmuz 2017 – 28 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek.

 

Kontenjanlar ve kabul şartları gibi başvuru hakkındaki detaylı bilgilere; Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün http://www.sobe.duzce.edu.tr, Fen Bilimleri Enstitüsü’nün http://www.fbe.duzce.edu.tr ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nünhttp://www.sbe.duzce.edu.tr internet adreslerinden ulaşılabilir.