Üniversitemiz Tıp Fakültesi Yeni Dönem Mezunlarını Verdi

Haz 23

Üniversitemiz Tıp Fakültesi,  düzenlediği 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile yeni dönem mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin hazırladığı klasik Türk müziği dinletisi ile başlayan program, öğrencilerimizin Tıp Fakültesi’nde geçirdikleri 6 yılla ilgili anıların yer aldığı slayt gösterisiyle devam etti.

Programın açılışında konuşan 2016-2017 Akademik Yılı dönem birincisi Dr. Burcu Bakıcı, arkadaşlarını temsilen yaptığı konuşma için onur duyduğunu ifade etti. Üzerlerinde emekleri olan ailesine, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu’na ve öğretim üyelerine teşekkür eden Bakıcı, doktorlara yapılan en büyük ihanetin şiddet olduğunu belirterek tüm hekim arkadaşlarına meslek hayatlarında başarılar diledi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Tıp Fakültesi’nin kuruluşunun 25. yılında düzenledikleri 16. mezuniyet töreninde 99 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Disiplin ve özveri gerektiren hekimlik mesleğinin ömür boyu sürdüğünü söyleyen Ataoğlu, hekimlerin nerede ve ne zaman olursa olsun hastalara müdahale etmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Öğrencilerin başarılı olması için vefakarca çalışan ve çabalayan akademisyenlerimize minnettarlığını ileten Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, mezun öğrencilerin ailelerini de tebrik etti. Öğrencilerinin iyi bir hekim ve iyi bir insan olabilmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dillendiren Prof. Dr. Ataoğlu, mezun doktorlarımızın etik değerlere bağlı kalmalarını temenni ederek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başladı. Mezun doktorlarımızı geleceğe uğurladıklarını söyleyen Rektörümüz, gerek sağlık hizmetlerinde gerekse akademik çalışmalarında fedakarca çalışan Tıp Fakültesi öğretim üyelerimize de gönülden teşekkür etti. En üst sıradan yerleşen öğrencilerimize, Üniversitemizi seçtikleri için ayrıca teşekkür eden Rektörümüz, mezun doktorlarımızın Üniversitemizin değer üreten felsefesini bundan sonraki yaşamlarında temsil edeceklerinden şüphe duymadığını dile getirdi. İyi hekimi, hastalarla iletişim kurabilen hekim olarak nitelendiren Rektörümüz, mezunlara hitaben “Allah sizleri şiddetten, barbarlıktan ve düşmanlıktan korusun.” diyerek konuşmasını noktaladı.

Açılış konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Burcu Bakıcı tarafından mezuniyet kütüğüne isim çakılmasıyla devam eden programda, dereceye giren doktorlara plaket ve hediyeleri takdim edildi. Acil Tıp Derneği tarafından Yılın En İyi Acil Servis İntern Doktoru ödülüne layık görülen Dr. Nedim Batuhan Topaluğurlu’ya ödülünü, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Harun Güneş verdi.

Mezuniyet belgelerinin takdimi sonrasında Prof. Dr. Emin Sami Gürleyik eşliğinde Hipokrat Yemini eden mezun doktorlarımız, büyük bir heyecan içinde keplerini havaya fırlatarak hekimlik mesleğine adım atmanın heyecanını yaşadı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.